تبلیغات متنی
خريد بک لینک در وبلاگها
بازی
خرید گیفت کارت
ترخیص کالا
Cross Browser چیست؟
تاريخ : 7 اسفند 1396 | 12:21 | نویسنده : بهپردازان | بازدید : 0

Cross Browser در طراحی سایت به این منظور است که می تواند از یک وب سایت و یک نرم افزار تحت وب و همچنین یک اسکریپت client side و یا یک ساختار HTML پشتیبانی لازم را انجام دهد.

هر زمانی که یک وب سایت در همه ی مرورگرها که وجود دارند و می شود از آن ها استفاده کرد یکسان نشان داده شود آن وب سایت Cross Browser است.

فناوری Cross Browser از سال های ???? که به جنگ مرورگرها معروف بود به وجود آمدند که ابتدا فقط Cross Browser به وب سایت هایی می گفتند که فقط در مرورگرهای Internet Explorer و Netscape Navigator نمایش داده می شدند. که در آن زمان سازندگان مرورگرها بخاطر اینکه از مرورگرهای دیگر بهتر باشند یکسری قابلیت هایی را به نرم افزار اضافه می کردند گرچه تا حد بسیاری از این قابلیت ها با هم یکسان بودند اما طرز برخورد مرورگرها با این قابلیت‌ها متفاوت بود. بودن این تفاوت ها باعث به وجود آمدن واژه Cross Browser شد. امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌ها ی طراحان وب، Cross Browser بودن وب ‌سایت است که دلیل عمده آن نقص ها و ایرادات بیشمار در نسخه‌های مختلف (به خصوص نسخه‌های قدیمی‌تر) مرورگر Internet Explorer می‌باشد.

و برای نکته آخر این را اضافه کنم که عبارت Cross Browser با عبارت Multi-Browser اشتباه گرفته نشود چون Multi-Browser  به معنی پشتیبانی از چند مرور گر است و کاملا با Cross Browser متفاوت است.

Cross Browser چیست؟ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
طراحی سایت بازاریابی شبکه ای,شرکت طراحی سایت,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *